InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 125½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 19 mei 2005, 22:2219-5-05 22:22 Nr:26366
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26356
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefsmid Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Peter Donck schreef op donderdag, 19 mei 2005, 18:38:

> Nick Altena schreef op donderdag, 19 mei 2005, 17:32:
>
>> Peter Donck schreef op woensdag, 18 mei 2005, 23:36:

> als je daar al je smid moet voor terughalen
> géén wonder dat ze ziedend de poort weer uitgaan ...
>
> Peter

Meestal niet zoveel reden om het niet met je eens te zijn, ook nu eigenlijk niet.
In principe is een ijzer afhalen niet moeilijk, eenmaal voorzien van het juiste gereedschap.
Toch denk ik dat je nu iets over het hoofd ziet.
Natuurlijk bekappers zijn mensen met veel bekap ervaring die paarden bekappen van andere mensen en dat min of meer doen zoals ook de HN methode aanleert. Maar misschien is bv Dr. Strasser ook nog wel een natuurlijk bekapper te noemen.
Mensen die de cursus gevolgd hebben zijn mensen die geleerd hebben het onderhoud te doen aan de hoeven van hun paard volgens de HoefNatuurlijk methode. Dat betekent de slijtage nabootsen die in 2 weken eigenlijk vanzelf gegaan zou moeten zijn, als het paard over een hardere ondergrond zou gelopen hebben.
Er wordt uitgegaan van het onderhoud van een normale gezonde hoef en that's it.
Hoefijzers verwijderen is dus iets wat een natuurlijk bekapper zeker moet kunnen, maar degene die het normaal onderhoud doet heeft daar geen boodschap aan.
Piet
Volg datum > Datum: donderdag 19 mei 2005, 23:1919-5-05 23:19 Nr:26367
Volg auteur > Van: Hoefsmid Rik Opwaarderen Re:26307
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefkatrolontsteking. Structuur
Hoefsmid Rik
Homepage
Torhout
België


91 berichten
sinds 19-5-2005
Hallo allemaal, (voor- en tegenstanders, iedereen gelijk voor de wet),

Voor alle duidelijkheid, ik volg de discussie nu nog maar pas, ik ben niet van plan om op alles te replikeren, maar sta verwonderd over zoveel energie die verspild wordt.

Ik zal maar de stok helemaal in het hoenderhok gooien. Jullie zijn aardig bezig om over de hoeven na te denken en voor en tegen af te wegen. Dat zegt genoeg. Meer moet dat niet zijn. Nu zou ik dus mijn mail kunnen afsluiten, maar dat ligt dus niet in de verwachting.

Tien of twintig jaar terug werd over hoeven niet nagedacht. De smid zei hoe het was. Punt, uit. De dierenarts besliste welke orthopedische ijzers er onder een paard moesten en dat was het dan. Lukte geen van beide: geen probleem, er waren paarden genoeg en de vleesindustrie moet ook werk hebben. Nu worden voor- en tegenstanders bij elkaar gezet, wordt er gediscussieerd dat de vonken er af vliegen (leve het internet).
Er bestaan naast de traditionele bekapping en het hoefnatuurlijk bekappen ook nog drie andere methoden van bekappen. En voor sommige paarden werkt dit goed, voor andere dan weer duidelijk niet.

Door het hoefnatuurlijk-principe uit te baten (ik zeg duidelijk NIET: uit te buiten), heeft het kind een naam gekregen. Maar het bestaat natuurlijk al veel langer. Ik behandel al jaren bevangen paarden en pony's op die manier. Zeer tegen het idee van sommige dierenartsen die speciaal beslag willen laten leggen. Maar het hoefnatuurlijk-principe werkt wel. Daar ben ik van overtuigd. Daardoor zijn er al enkele paardjes gered.

Dit zullen jullie me niet in dank afnemen: ik kan niet met ALLE principes van hoefnatuurlijk overeenkomen. Er zijn paarden die echt niet zonder ijzers kunnen. Dat is wel jammer, maar als de eigenaar zijn paard zonder ijzers 50 km laat stappen tot het bloed doorheen de zool sijpelt. Wat denk je? Laat ik hem dat doen of geef ik het paard een kans en nagel er ijzers onder? Ik probeer het dan wel zo goed mogelijk te doen door te verwijzen naar licht beslag, kunststofbeslag en zo.

Zelfs sommige hko.htm">hoefkatrolpaarden kunnen sneller geholpen worden in het begin door speciaal beslag, maar na een poos ben je terug bij af. En dan willen vele eigenaars van hun paard af. Waar gaat het naartoe dacht je? Op vakantie misschien? Neen dus, en daarom probeer ik dan nog om alle mogelijke trucen uit mijn doos tevoorschijn te toveren om het paard een langere tijd op de been te houden. Wil je dat niet? Dan gaat het paard in de verkoop. Wat komt er dan van terecht?

Klant is koning. Wie hier allemaal zo hoog van de toren blaast dat een natuurlijk bekapper al zijn andere klanten moet buitengooien, die heeft geen bekapper meer, want hij zal ander werk moeten zoeken of omkomen van de honger.

Op mijn site vind je een eenvoudige verwijzing naar hoefnatuurlijk.nl, omdat ik niet de pretentie wil hebben dat ik alles net zo goed weet (laat staan dat ik het beter zou weten dan Frans en Ilona).

Maar je kan er ook veel verwijzingen vinden naar wat een hoefsmid allemaal doet (of dat nu jouw idee is of niet) De meeste paarden worden nu eenmaal zo behandeld, dat is zo en het zal nog vele jaren duren eer iedereen overtuigd is van hoefnatuurlijk.

Waarom heb ik dan een website op die manier opgebouwd? Hij is ontstaan als extra toevoeging voor mijn studenten, eerst wat foto's, later wat uitleg er bij en zo maar verder. Ik leg uit wat een traditionele hoefsmid doet, ik zeg niet dat ik westernpaarden scheef bekap: ik heb trouwens geen enkel westernpaard onder mijn klanten. Maar die dingen gebeuren wel. Ik neem nergens echt standpunten in. Zo ook staat natuurlijk bekappen er bij, ik neem daar evenmin een standpunt in.
Dat kan duidelijk niet gezegd worden van iedereen op dit forum.

Wie zo sceptisch staat daartegen moet misschien wel begrijpen dat ik met het Verhaal van Romantiqe, mij eigenlijk heel open opstel. (ik wil hier niet zielig komen doen hoor). In het verhaal staat duidelijk dat alles wat er met Romantique gebeurt, ook op de site zal verschijnen. Ik ben vandaag weer bij Romantique geweest, binnen enkele dagen kan je dan lezen hoe dat verlopen is, ik maak foto's en laat jullie meekijken. Ik kan net zo goed geen website hebben, maar ik wil (dat is ook mijn job) de mensen uitleggen wat een hoefsmid doet. Eén onderdeel daarvan is natuurlijk bekappen. (hoe jammer dat ook moge zijn) Andere dingen zijn: hoefschoenen aan de man of vrouw brengen (om de pas natuurlijk bekapte paarden te helpen de moeilijke periode door te komen)
Ik maak ook gebruik van kunststoffen om verziekte, geaccidenteerde of foutgegroeide hoeven op te spuiten. Is dat dan verkeerd?

Voor mezelf en voor mijn studenten probeer ik alles uit wat er maar te beleven is rond hoefverzorging,(en ik mail en bel echt de hele wereld af) hoefbeslag en wat daar ook maar mee te maken heeft. Als het goed gaat, OK. Maar ook als het slecht gaat, hebben de studenten recht om te weten waarom dat dan ook is.

Wie mijn site bekijkt, weet dat ik heel veel Arabische paarden behandel. Maximum drie zijn beslagen (en dan nog enkel tijdens de showperioden) Er zitten enkele Europese en nationale kampioenen bij. Ik ben toch niet gek om te zeggen dat ik die paarden niet wil doen als de eigenaar ze niet op een natuurlijk manier wil laten bekappen.

Als die meneer met zijn hoefsmiddiploma in de lade, dan ook eens wil nadenken over waarom hij die cursus dan wel gevolgd heeft? Misschien heeft hij zelf al vele paarden geholpen door zijn manier van bekappen en is gans zijn gemeente al overtuigd hoef-natuurlijk. (trouwens: hij heeft hele mooie paarden); Het is niet te geloven dat je, als je over de kennis beschikt, over het materiaal beschikt, dat je dan niet alle paarden uit de streek natuurlijk gaat bekappen. (er zijn wel veel bekappers tekort hoor)

Ik wil mijn brood verdienen op een manier die zo goed mogelijk het paard kan helpen, soms op advies van de dierenarts, soms op vraag van de eigenaar. Ik wil mij niet laten uitschijnen als DE natuurlijke bekapper in mijn streek. Ik denk dat er tientallen zo'n bekappers zijn, alleen staan ze niet op de site van hoefnatuurlijk.( Wie doet er een oproep aan zijn hoefsmid in België?)

Ik kan niemand verplichten zijn paard op blote voeten te zetten, ik kan het alleen aanraden en advies geven. Sommigen zijn bereid te luisteren daarnaar en proberen het toch, anderen hebben daar geen oren naar. Nog anderen hebben een duwtje nodig.

Ik kan alleen maar duwtjes uitdelen. Dat is mijn bijdrage aan het natuurlijk bekappen-principe, net zoals het Verhaal van Romantique, net zoals de reacties van Hilde.
Meer kan ik niet doen en daar zou iedereen zich maar beter bij neerleggen.
Wie dat niet kan moet dan wel zelf positieve aandacht uitsturen naar de hele paardenwereld.

Ik groet jullie,

Rik
hoefsmid van Romantique
www.rikgadeyne.be
Volg datum > Datum: donderdag 19 mei 2005, 23:3819-5-05 23:38 Nr:26368
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26367
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefkatrolontsteking. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 19 mei 2005, 23:19:

> Hallo allemaal, (voor- en tegenstanders, iedereen gelijk voor de
> wet),
>

>
> Rik
> hoefsmid van Romantique
> www.rikgadeyne.be

Rik, ik heb een en ander globaal gelezen en ga er een verdieping hoger inhoudelijk over nadenken.
Ik weet al dat ik het op een aantal punten niet eens ben, maar dat maakt het interessant en leerzaam. Maar petje af af voor je verhaal!.
Piet
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 7:5520-5-05 07:55 Nr:26371
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26368
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefkatrolontsteking. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Piet schreef op donderdag, 19 mei 2005, 23:38:

> Hoefsmid Rik schreef op donderdag, 19 mei 2005, 23:19:
>
>> Hallo allemaal, (voor- en tegenstanders, iedereen gelijk voor de

>>
>> Rik
>> hoefsmid van Romantique
>> www.rikgadeyne.be

Ik breek even in, hier staat denk ik wel de essentie van je verhaal en anders valt misschien het verkeerde stuk weg.
Beginnend met je bewering : "klant is Koning"............
"maar de vakman is Keizer" is ook wel een uitdrukking die je kent denk ik.
De klant is degene die het gemakkelijkst te sturen is in dit verhaal. Als jij als vakman daar 2 keer tegen zegt "mevrouw/ meneer, het is beter dat uw paard voortaan op blote voeten gaat lopen " dan loopt 80% van de paarden van jouw vaste klanten die vertrouwen in je hebben over een jaar zonder ijzers. Pertinent zeker weten.
Vakman is keizer, die weet hoe het moet.
Ik ben blij dat je weet en vindt dat het hoefnatuurlijk principe werkt.
Jammer dat daar ook meteen ons verschil van mening begint.
Wij zijn er van overtuigd dat een ijzer altijd afbreuk doet aan de gezondheid van een paard, op korte of op lange termijjn. We denken dat een hoef te trainen is en hij op den duur geschikt is te maken voor elk werk. Ook om 50 km te lopen. Er zijn verschillende verhalen hierover bekend en dat zijn geen horrorverhalen :)
Als ik zo vrij mag zijn, ben je in je vak midden in een veranderingsproces bezig.
Dat gaat gepaard met de stadia die gebruikelijk zijn bij veranderprocessen. (zoek maar eens op, ik wil dat hier allemaal niet schrijven)
Ik hoop dat je doorzet en evenals wij gaat beseffen dat je geen vreemde elementen nagelvast aan een paardenlichaam moet verbinden en zeker niet omdat klanten die niet beter weten, omdat ze nog nooit van hun leven hierover zijn voorgelicht, je hiertoe zouden dwingen.
Piet
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 8:3420-5-05 08:34 Nr:26372
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26307
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefkatrolontsteking. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Twister schreef op woensdag, 18 mei 2005, 20:01:

> Piet schreef op woensdag, 18 mei 2005, 18:44:
>
>> Isabel van der Made schreef op woensdag, 18 mei 2005, 18:29:

> in de toekomst een speerpuntfunktie zullen vervullen ten behoeve
> van het fenomeen gezond paard.
>
> Martien.

Dank je voor de steun Martien :)
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 11:2820-5-05 11:28 Nr:26375
Volg auteur > Van: Koen Horckmans Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: EHBB (eerste hulp bij bekapping) Structuur
Koen Horckmans
België


5 berichten
sinds 20-5-2005
Heb gisteren voor de eerste keer mijn paarden zelf bekapt. Al bij al verliep alles vlot. Toch nog een kleine onzekerheid...

Ik krijg de hielen niet volledig weggeraspt zonder in de zool te komen. Misschien is dat in het begin normaal, maar misschien is de 'zogenaamde zool' wel steunsel dat toch weg moet?

Misschien is het wel handig (en niet alleen voor mij) om een online data-base aan te maken met foto's van hoeven die correct zijn bekapt. En ja, in het pakket staan ook wel foto's, maar ik heb het gevoel dat ik nood heb aan meer... ;-) (misschien bestaat zo'n database al wel...)

Koen

PS En nu echt een (domme) nieuwelingen-vraag: hoe zijn deze topics opgebouwd? Ik zie alleen maar "RE's" van de verschillende posts, maar kan het originele bericht of de oorspronkelijke vraagstelling niet teruvinden...
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 12:4820-5-05 12:48 Nr:26377
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:26375
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: EHBB (eerste hulp bij bekapping) Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Koen Horckmans schreef op vrijdag, 20 mei 2005, 11:28:

> Heb gisteren voor de eerste keer mijn paarden zelf bekapt. Al
> bij al verliep alles vlot. Toch nog een kleine onzekerheid...
>

> PS En nu echt een (domme) nieuwelingen-vraag: hoe zijn deze
> topics opgebouwd? Ik zie alleen maar "RE's" van de verschillende
> posts, maar kan het originele bericht of de oorspronkelijke
> vraagstelling niet teruvinden...

Beste Koen,
Je hebt toch wel eerst een cursus gevolgd he? Ik krijg rillingen als ik 'Ik krijg de hielen niet volledig weggeraspt zonder in de zool te komen' lees.
Over de topics. Door terug te klikken? Ik vind het ook niet heel duidelijk.
Groetjes,
Elke
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 12:5620-5-05 12:56 Nr:26378
Volg auteur > Van: spinnetje Opwaarderen Re:26375
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: EHBB (eerste hulp bij bekapping) Structuur
spinnetje
Nederland


73 berichten
sinds 13-12-2004
Koen Horckmans schreef op vrijdag, 20 mei 2005, 11:28:

> Heb gisteren voor de eerste keer mijn paarden zelf bekapt. Al
> bij al verliep alles vlot. Toch nog een kleine onzekerheid...
>

> PS En nu echt een (domme) nieuwelingen-vraag: hoe zijn deze
> topics opgebouwd? Ik zie alleen maar "RE's" van de verschillende
> posts, maar kan het originele bericht of de oorspronkelijke
> vraagstelling niet teruvinden...

Hoi Koen

Bij onzekerheid zou ik er altijd een ervaren natuurlijk bekapper bij halen en niet verder zelf aan rommelen!!
Het blijft toch nog wel nauw luisteren zo'n hoef bekappen en het lijkt misschien simpel, maar denk er niet te simpel over. Een fout is snel gemaakt en helemaal als je niet weet wat alle onderdelen van de hoef zijn.
Een hoef nabekappen van een plaatje lijkt mij niet helemaal de bedoeling.
Als je kennis goed is over het nb van een paardenhoef hoef je niet na te bekappen van een plaatje, maar weet je wat je te doen staat bij een bekapping.
Succes ermee
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2005, 13:1120-5-05 13:11 Nr:26379
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:26375
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: EHBB (eerste hulp bij bekapping) Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Koen Horckmans schreef op vrijdag, 20 mei 2005, 11:28:

> Heb gisteren voor de eerste keer mijn paarden zelf bekapt. Al
> bij al verliep alles vlot. Toch nog een kleine onzekerheid...
>
> Ik krijg de hielen niet volledig weggeraspt zonder in de zool te
> komen. Misschien is dat in het begin normaal, maar misschien is
> de 'zogenaamde zool' wel steunsel dat toch weg moet?

Als dit voor jou niet duidelijk is, raad ik je zeer aan om er iemand met ervaring bij te halen. Als de hoeven eenmaal goed zijn bekapt en je precies weet hoe en wat met díe hoeven, dan is het een koud kunstje om de hoeven bij te houden. Na een tijdje is het verstandig om de bekapper nog een keer te laten kijken of je inderdaad goed bezig bent.

> Misschien is het wel handig (en niet alleen voor mij) om een
> online data-base aan te maken met foto's van hoeven die correct
> zijn bekapt. En ja, in het pakket staan ook wel foto's, maar ik
> heb het gevoel dat ik nood heb aan meer... ;-) (misschien
> bestaat zo'n database al wel...)

Ja, ik denk dat dat een goed idee is, we zullen weer wat meer foto's gaan maken. Iedereen die mee wil werken mag ook leuke voor-na foto's naar mijn emailadres sturen zodat we die ook op de pagina kunnen zetten.

> PS En nu echt een (domme) nieuwelingen-vraag: hoe zijn deze
> topics opgebouwd? Ik zie alleen maar "RE's" van de verschillende
> posts, maar kan het originele bericht of de oorspronkelijke
> vraagstelling niet teruvinden...

Easy ;-) (maar je moet het even weten inderdaad). Je klikt op "open lijst". Je ziet dan alle berichten geopend, en kan ze dus gemakkelijk lezen. Als je nu rechtsboven in het bericht kijkt, zie je "Re:1234", dat betekent dat dat bericht een reply is op het bericht met het nr wat daar bij "Re" staat. Als je op dat linkje klikt, kom je vanzelf bij dat bericht. En zo kun je steeds verder komen, en kom je uiteindelijk bij het eerste bericht aan.

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 125½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact