InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2150½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 21 januari 2010, 8:0021-1-10 08:00 Nr:188658
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:188626
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ...Hoef Bevangen... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Dani62 schreef op woensdag 20 januari 2010, 21:55:

> Even creatief met de titel bezig geweest, omdat ik geen zin heb
> om van alles over hoefbevangenheid naar boven te halen ;-).
>

> kan nu even niets meer doen. Ze is er wel kapot van.
>
> Ik ga morgen bij de pony kijken, ik weet niet of ik het aankan
> om hem zo ongelukkig en met pijn te zien... :-(

Weet je de reden waarom de pony bevangen is geraakt? Wat eet hij, hoe brengt hij zijn dagen door? Wat heeft de da nog meer geadviseerd behalve ophokken?
Volg datum > Datum: donderdag 21 januari 2010, 9:1421-1-10 09:14 Nr:188663
Volg auteur > Van: Dani62 Opwaarderen Re:188658
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ...Hoef Bevangen... Structuur

Dani62
Nederland


708 berichten
sinds 29-7-2009
@Arabesk: dat is precies waar ik bang voor ben, ja...

@Wil: Dank je. En het klinkt niet hard, je hebt gewoon helemaal gelijk. Dat is ook wat mij zo enorm frusteert. Ik kijk er dagelijks (onze paarden staan op dezelfde plek) tegenaan en ik zie hem achteruit gaan.

@Christel: De pony staat samen met mijn merrie en een draver op 4 hec. grond in natuurgebied (onbemest land). Voorgaande jaren kreeg hij 's winters kuil bijgevoerd. Deze zomer had hij last van zijn IR, hij heeft maanden met een harde manenkam rond gelopen en telkens op het randje van HB gezeten, er waren dagen dat hij stijf liep, maar ook dagen dat het beter ging. Zijn hoeven gingen zienderogen achteruit. Met de winter in aantocht leek het beter te gaan en we zijn van kuil overgestapt op hooi van onbemest land. Dit hooi komt bovenop onze stallingsprijs en dat vinden ze eigenlijk te duur worden. Ik weet dat ze onze paarden af en toe nog kuil geven om de kosten te drukken (ook niet mijn idee!!). Verder krijgt hij niets. De eigenaar heeft magnesium geprobeerd, maar dat eet hij niet. De laatste tijd heeft hij stil gestaan vanwege de bevroren grond, dat heeft hem ook geen goed gedaan. De eigenaar denkt er nu aan om hem, na zijn boxrust, in de shettengroep te zetten. Zij krijgen minder bijgevoerd, maar dat is dan wel kuil i.p.v. hooi én ze staan nog steeds 24/7 op gras... Twee van de shetten daar zijn ook bijna bevangen, maar daar wordt sowieso niet naar omgekeken :-(.

Dat is het verhaal even in het kort en voor zover ik ervan weet. Wat de DA nog meer geadviseerd heeft weet ik niet, ik heb de eigenaar nog niet IRL gesproken.
Volg datum > Datum: donderdag 21 januari 2010, 9:1621-1-10 09:16 Nr:188665
Volg auteur > Van: Dani62 Opwaarderen Re:188663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ...Hoef Bevangen... Structuur

Dani62
Nederland


708 berichten
sinds 29-7-2009
Typo: in de beginpost heb ik het over de pony van mijn vriendEN, maar dat moet zijn de pony van mijn vriendIN!
Volg datum > Datum: donderdag 21 januari 2010, 9:3921-1-10 09:39 Nr:188675
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:188663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ...Hoef Bevangen... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Dani62 schreef op donderdag 21 januari 2010, 9:14:

> @Christel: De pony staat samen met mijn merrie en een draver op
> 4 hec. grond in natuurgebied (onbemest land). Voorgaande jaren
> kreeg hij 's winters kuil bijgevoerd. Deze zomer had hij last

>
> Dat is het verhaal even in het kort en voor zover ik ervan
> weet. Wat de DA nog meer geadviseerd heeft weet ik niet, ik heb
> de eigenaar nog niet IRL gesproken.

Als de eigenaar gras en kuil blijft geven en geen moeite doet om de magnesium er toch in te krijgen, en de dierenarts ook geen invloed heeft, kun je inderdaad de afloop zó uittekenen.

Het is triest en frustrerend dat je je paard 24/7 weiland en volop ruwvoer kunt bieden met het risico dat hij aan die vrijheid/overdaad sterft.
Er zijn er meer op dit forum die met dat bijltje hakken, mijzelf incluis. Maar het gezondere, krachtigere paard dat je terugkrijgt met dat strenge regime, legt aardig wat tegenwicht in de schaal.
Volg datum > Datum: donderdag 21 januari 2010, 9:5521-1-10 09:55 Nr:188681
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:188663
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ...Hoef Bevangen... Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Dani62 schreef op donderdag 21 januari 2010, 9:14:

> @Arabesk: dat is precies waar ik bang voor ben, ja...

Ik heb toen zelfs nog deze website uitgeprint en gegeven. De mensen belden hun VA op met 'ik lees hier dit en dat'. En wat zegt de VA 'nee doe dat maar niet, dan gaat je paard onnodig lijden je kan hem beter in laten slapen'
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 2150½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact