InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1709½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 0:0321-9-08 00:03 Nr:141704
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:141602
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Een straal moet er uit zien als de kussentjes onder een hondenpoot Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
jan seykens schreef op vrijdag 19 september 2008, 20:57:

> Cindy Helms schreef op vrijdag 19 september 2008, 20:17:
>
>> Peter Donck schreef op vrijdag 19 september 2008, 11:45:

> Je bedoelt toch niet een Jack R. é, het ellendigste
> viervoetertje dat dicht aanleunt bij een hond :-D
>
> jan.
Als die naast het paard op tocht mee moet, snap ik wel waarom ze zulke korte pootjes hebben. Nee, geef mij maar de Deerhound of Irisch Wolfdog. Die kan ons teminste nog volgen/bij houden, ook na 30 km :-P

Nils en Olly
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 0:0921-9-08 00:09 Nr:141705
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:141704
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Een straal moet er uit zien als de kussentjes onder een hondenpoot Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Nils Vellinga schreef op zondag 21 september 2008, 0:03:

> jan seykens schreef op vrijdag 19 september 2008, 20:57:
>
>> Cindy Helms schreef op vrijdag 19 september 2008, 20:17:

> of Irisch Wolfdog. Die kan ons teminste nog volgen/bij houden,
> ook na 30 km :-P
>
> Nils en Olly

Ja, da's tenminste een HOND. Ben druk bezig geweest om zo 1 te kunnen kopen maar er zijn wachtlijsten. Vrienden van ons fokken zo af en toe een nestje... helaas blijven deze honden moeilijk op eigen terrein. Je moet ze achter een hek houden en da's jammer... weleens een grote reu te logee gehad... bijna 1 meter hoog... wat een dier. Was helemaal stapelgek met hem... maar ze wilden hem niet verkopen ;-))

Wil.
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 0:3221-9-08 00:32 Nr:141706
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:141705
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Een straal moet er uit zien als de kussentjes onder een hondenpoot Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Wil schreef op zondag 21 september 2008, 0:09:

> Nils Vellinga schreef op zondag 21 september 2008, 0:03:
>
>> jan seykens schreef op vrijdag 19 september 2008, 20:57:

> hoog... wat een dier. Was helemaal stapelgek met hem... maar ze
> wilden hem niet verkopen ;-))
>
> Wil.
Mijn zuster heeft een reu gehad (kleintje 73 cm ;-) ) ik zelf een Italiaanse wind hond (je) (teefje 40 cm) Die konden lopen samen! Na een wandelingetje van 6 uur door de uiterwaarden, thuis komen om klokslag 17.30u, vonden ze dat ze nog moesten worden uitgelaten :-S

Nils en Olly
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 0:4421-9-08 00:44 Nr:141708
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:141701
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De vakkennis van docent hoefsmederij Deurne Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Wil schreef op zaterdag 20 september 2008, 23:38:

> Elisa schreef op zaterdag 20 september 2008, 23:23:
>
>> Arabesk schreef op zaterdag 20 september 2008, 22:46:

>
> !!!!
>
> Oeps.....

Dus!

--gaat ook even kijken--
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 0:5021-9-08 00:50 Nr:141710
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:141708
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De vakkennis van docent hoefsmederij Deurne Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Nee hij is niet de maker van de site, maar heeft wel zijn mening gegeven.

"Er zijn een aantal cursussen in Nederland en België waar men in 1 dag tijd leert zijn/haar paard te bekappen, men moet dan wel een aantal uren aan het bestuderen van de lesstof besteden. Wij waren erg benieuwd wat de mening van Chris Oomen, leraar aan de hoefsmeden opleiding te Deurne hierover is.


Aldus Chris Oomen

Als docent van de hoefsmedenopleiding van Helicon Opleidingen NHB Deurne kan ik beamen, dat de technische vaardigheid van het schoon snijden van straal en zool, het inkorten van de draagrand van de hoefwand en het strak raspen van de wand van de hoef in één cursusdag geleerd kan worden door geïnteresseerde paardenmensen met minstens één rechterhand.

Wat niet in één cursusdag geleerd kan worden en zelfs vele maanden kost om onder de knie te krijgen onder leiding van een ervaren vakman is het beoordelen van de stand van het te bekappen paard. De stand, die de hoefsmid bij het inkorten van de draagrand van de wand aan de hoeven geeft, is heel belangrijk, omdat de beenderen in de ondervoet scharniergewrichten zijn en dus maar in één richting soepel kunnen bewegen. Als door het bekappen de hoeven een verkeerde stand krijgen, zullen de botten in de gewrichten verkeerd tegen elkaar komen met extreme slijtage als gevolg.

Ieder paard heeft zijn eigen ideale stand en je moet heel veel paarden gezien hebben om voor ieder paard zelfstandig de juiste stand te kunnen bepalen.

Hoe ijverig iemand ook de lesstof bestudeert en hoe hard hij ook oefent, het correct bekappen vraagt meer, dan één of twee cursusdagen. "

LOL

Hij heeft de bóeken van de cursus niet eens gelezen, dus hij heeft óf een glazen bol of hij lult uit z'n nek.

EN hij heeft zelf gezegd zondag dat hoefbeslag als nadeel heeft dat de stand van de voet en onderbenen verandert doordat de toon niet slijt en de verzenen wel. Dussss wat is er nou slecht.
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 8:2821-9-08 08:28 Nr:141714
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:141710
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De vakkennis van docent hoefsmederij Deurne Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Arabesk schreef op zondag 21 september 2008, 0:50:

> Nee hij is niet de maker van de site, maar heeft wel zijn
> mening gegeven.
>

>
> Hij heeft de bóeken van de cursus niet eens gelezen, dus hij
> heeft óf een glazen bol of hij lult uit z'n nek.
> Heeft de

> EN hij heeft zelf gezegd zondag dat hoefbeslag als nadeel heeft
> dat de stand van de voet en onderbenen verandert doordat de
> toon niet slijt en de verzenen wel. Dussss wat is er nou slecht.

Ja, dat is zo leuk he. De smid bekapt volgens de 'ideale stand' elke twee of drie maanden weer.
Hoe gaat dat dan? Zodra de smid de deur uit is zal de hoef weer een scheve hoefwand gaan kweken en na drie maanden is de stand van de voet exact zo als voor hij kwam. Maar daar komt meneer de smid weer en verandert de stand weer, doet weer z'n werk, na drie maanden weer en weer en weer en weer en weer, desnoods het hele leven van het paard lang.
Wat mis ik in dit plaatje? Misschien het vermelden van de extra kans op slijtage van de gewrichten door de constante verandering van stand?
Eigenlijk zou je de voet in een ideale stand moeten kunnen houden, zodat de stand altijd zo blijft. Maar ja...... hoe doe je dat he?
Zou het misschien zo kunnen zijn dat je dan veel vaker die voeten moet verzorgen? Bijvoorbeeld elke twee weken, of nog vaker?
Tja, maar hoe krijg je dat als smid voor elkaar? Dan zou je het de mensen wel zelf moeten laten doen en hee!

Wat zei je ook alweer?

Als Chris Oomen, docent van de hoefsmedenopleiding van Helicon Opleidingen NHB Deurne kan ik beamen, dat de technische vaardigheid van het
schoon snijden van straal en zool, het inkorten van de
draagrand van de hoefwand en het strak raspen van de wand van
de hoef in één cursusdag geleerd kan worden door
geïnteresseerde paardenmensen met minstens één rechterhand.

Ligt daar dan misschien de oplossing? De mensen leren Natauurlijk Bekappen?
Het snijden in de zool en straal doen we liever niet Chris, omdat we denken dat dat niet helemaal de juiste weg is, maar dat maakt het alleen maar makkelijker toch?
LOL

Piet
Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 9:3921-9-08 09:39 Nr:141723
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:141714
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De vakkennis van docent hoefsmederij Deurne Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Piet schreef op zondag 21 september 2008, 8:28:

> Arabesk schreef op zondag 21 september 2008, 0:50:
>
>> Nee hij is niet de maker van de site, maar heeft wel zijn

> LOL
>
> Piet
> Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!

Moet direkt naar Riemst voor cursus maar gisteren merrietje te bekappen gekregen met gigantische DIKKE Stralen vooral achteraan !!Bij zéér voorzichtig insnijden/mm's dus !! Kwam er onmiddelijk bloed uitGESPOTEN ??? Rest van de hoeven been en beenhard en niet echt véél werk aan merriel liep achteraan dan ook enorm gevoelig .Straal stak cm's uit de hoef uit !! Bij navraag werd hoefkanker als mogelijke oorzaak gesuggereerd !Iemand ervaring mee of documentatie hierover ? Tot vanavond ,ik hoop op eenleerrijke dag bij Equihof vandaag ;-)
Volg datum > Datum: zondag 21 september 2008, 10:4021-9-08 10:40 Nr:141737
Volg auteur > Van: Sonia Opwaarderen Re:140981
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbevangen voorkomen - eenvoudige oplossing? Structuur
Sonia
Nederland


12 berichten
sinds 19-9-2008
En heeft iemand ervaring met Ascal?
Ascal: bloedverdunner en pijnstiller
Ascal is zowel pijnstiller als bloedverdunner. In hoge dosering is Ascal pijnstillend, ontstekingsremmend en koortswerend. In lage dosering wordt Ascal gebruikt als geneesmiddel voor patiënten die lijden aan hart-en vaatziekten. In deze laatste vorm is Ascal alleen op recept verkrijgbaar. Hierbij gaat het om de varianten 38mg (ter voorkoming van een beroerte) en 100mg (ter voorkoming van een hartaanval).

Ascal remt de samenklontering van bloedplaatjes in het bloed. Hierdoor wordt de vorming van klontjes in het bloed tegengegaan en daarmee het afsluiten van bloedvaten door die klontjes. De medische term voor een geneesmiddel als Ascal, is trombocyten aggregatie remmer.

Monique Meijer schreef op maandag 15 september 2008, 13:53:
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1709½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact