InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1648 van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 9:4811-8-08 09:48 Nr:136242
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:136235
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gezocht vervolg cursus bekappen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Ik snap al die commentaar op het lijm-idee niet zo goed.
Ik vind het niet eens zo'n gek idee.
Wonden worden toch ook vaak dichtgeplakt ipv gehecht? Dat zou m'n op de spoeddienst ook niet doen, als daardoor de wond langer moet genezen.

Bij een hoef is dit trouwens niet eens van toepassing. Die geneest toch niet en moet gewoon van bovenuit uit groeien.
Die huidirritatie waarover gesproken wordt, is ook van minder belang. Zolang dat je de lijm niet op de kroonrand smeert en de scheur niet tot de inwendige weefsels van de hoef zit, is er niks aan de hand.
Het lijkt mij niet vergelijkbaar en een beter idee dan dat plaatje. Want als je een plaatje opschroeft, verplaats je de druk naar andere delen van de hoef (namelijk de bevestigingspunten) dat doe je met lijm niet. In het slechtste geval lost gewoon de lijm. Doorscheuren lijkt mij veel minder een probleem.
En de lijm zorgt er ook voor dat er geen rommel in die scheur komt.
Dus dichtlijmen en dan de druk van de hoefwand halen, waarom niet?
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 13:5311-8-08 13:53 Nr:136271
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Naar aanleiding van een vijftigtal paarden die ondertussen de revue gepasseerd zijn en allemaal natuurlijk werden bekapt EN de eindeloze discussies hieromtrend, effe dit om mee te nemen .
Ik heb in de laatste 2 jaar nu toch een vijftigtal PN mensen en hun paarden mogen ontmoeten die allemaal hun paard natuurlijk LIETEN bekappen of zelf bekapten en geen enkel paard hiervan liep "op ELKE ondergrond moeiteloos .De gevoeligheid varieerde van zéér gevoelig (enkel harde zandgrond en effe straten bvb) naar (enkel bij zware keipaden kortere passen ) .Buiten deze mensen om zijn de reguliere klanten van De poedertoren er ook nog en daar bedraagt het aantal nu een kleine veertig paarden die blootsvoets lopen !Hiervan lopen de resultaten uit elkaar van een paard met rotslechte hoeven en flares (zo toegekomen wegens onbekapbaar !!) die vrijwel overal doordendert. Naar schitterende hoefjes die zo gevoelig zijn als de pest ! Als je dan de tijd doorgebracht op het verharde begint te vergelijken met tijd door gebracht op een zacht tapijtje (weide) van deze paarden ,kom je in het beste geval uit op 1 op 24U ! En dit indien er dagelijks wordt gereden of gewandelt met het paard ! Hiervan dan nog een gedeelte in het bos dus niet VOLLEDiG op verharde ondergrond( is ook logisch ,wandelen naast auto's is bijlange niet zo plezierig als bos en heide intrekken)
Bijna al deze paarden lopen al jaren blootsvoets dus de gewenningsperiode zou reeds voorbij moeten zijn !Toch blijkt dit in vele gevallen niet zo te zijn !
Als ik dan de situatie thuis bekijk dan lopen de hengsten als het moet over gebroken glas maar blijven de twee ruinen (met dezelfde ondergrond en training toch gevoelig lopen op keipaden . ONze zuiderse knapen kan je nog engizins beschuldigen van dezelfde achtergrond .Maar de ruinen en klantenpaarden zijn zo divers dat er echt geen regelmaat in te vinden is .
Als je dan informeert naar moeilijkheden bij de blootsvoets paarden tgo de ijzerpaardjes zijn de problemen echter miniem !Gaande van enkele dagen rust wegens te hard afgesleten naar een Blaine gelopen op een scherp keienpad !

Zo ook bij mij ! een afstand van 10 tot 20km dagelijks wordt moeiteloos verorbert , ga ik dit gradueel opvoeren kom ik rond km 4O/dag ergens een vies manneke tegen met een voorliefde voor gevoelige voeten ;-) Ook bij mijn betonvreters van Spanjaarden ! Echter als er werkelijk ééntje mank staat is het één van de beide ruinen !! BWP en Engels Volbloed
Bij de mensen die NOG meer km's maken is het probleem echter intenser en moet de overstap gemaakt worden naar hoefschoenen en daar krijg ik het bericht dat eigenlijk geen enkele hoefschoen voldoet op de langere afstand gecombineerd met zwaar terrein EN hogere snelheid !De slijtage blijkt ook nog eens hoger te zijn dan vooropgesteld en dit maakt het dan een financiel zware dobber !

Dit alles laat me vermoeden dat de gemiddelde paardliefhebber gewoonweg aan niet voldoende trainingsuren "toekomt" om zijn paard blootsvoets Ongevoelig te laten lopen op allerlei ondergrond .
Duuuus......................................................... in tegenstelling tot wat er dikwijls wordt beweerd is het natuurlijk bekapt paard wel onderhevig aan beperkingen ! Nu is het voor elke eigenaar om uit te maken hoezeer deze beperkingen voor hem/haar en zijn paard belangrijk zijn !Maar als dit het geval is dan heb je wel degelijk een probleem waardoor er dikwijls naar beslag en of systhetisch beslag wordt gegrepen !!
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 14:3011-8-08 14:30 Nr:136275
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:136271
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 augustus 2008, 13:53:

> Naar aanleiding van een vijftigtal paarden die ondertussen de
> revue gepasseerd zijn en allemaal natuurlijk werden bekapt EN
> de eindeloze discussies hieromtrend, effe dit om mee te nemen .

> het voor elke eigenaar om uit te maken hoezeer deze beperkingen
> voor hem/haar en zijn paard belangrijk zijn !Maar als dit het
> geval is dan heb je wel degelijk een probleem waardoor er
> dikwijls naar beslag en of systhetisch beslag wordt gegrepen !!

Begrijp ik niet zo goed dit bericht.
Wat zeg je nu eigenlijk...... Dat elk paard een eigen overbelastingspunt heeft?
Dat dit bij de een op 40 km per dag ligt en bij de ander door grindpaadjes te vermijden?
Het toont juist het waarom van ijzers aan: om je paard te KUNNEN overbelasten. En overbelasting kan nu eenmaal maar zo lang.....De gevolgen zijn bekend.
Het lijkt me dan logischer om te zeggen: "mijn paard kan probleemloos 35 km per dag aan, ik ga niet verder. Of "mijn paard heeft moeite met een grindpad, ik rijd ernaast."
Per slot van tekening leven we in een land waar de voeten vanaf veulen al niet de kans krijgen om optimaal te ontwikkelen. Soms kan gezonde voeten krijgen langer duren dan je denkt en dan zijn er ook nog hele horden paardenbezitters waarvan de paarden zelden op het onregelmatig verharde komen, dus het is niet vreemd dat het dan allemaal wat langer duurt.
Ook hier geldt:" je krijgt wat je beloont"

Piet
Krom past niet op recht
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 14:4711-8-08 14:47 Nr:136276
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:136275
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Piet schreef op maandag 11 augustus 2008, 14:30:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 augustus 2008, 13:53:
>
>> Naar aanleiding van een vijftigtal paarden die ondertussen de

> Ook hier geldt:" je krijgt wat je beloont"
>
> Piet
> Krom past niet op recht

> Per slot van tekening !LOL !LOL ROFL

Ik zette gewoon mijn bevindingen neer Piet over ene hondertal paarden , niet meer niet minder en die bevindingen verschillen toch beduidend van de conclusies op PN !!
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 16:5711-8-08 16:57 Nr:136304
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:136276
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
Ik schrik een beetje van deze cijfers, van de 50 NB paarden die jij hebt ontmoet hadden ze dus allemaal wel een probleem met een bepaalde ondergrond?
Of lees ik dit nu echt helemaal verkeert.

Dan gooi ik het even op een andere boeg;
van mijn 9 paarden staan er 8 blootsvoet.
Mijn hengst heeft voor de wedstrijden langere tijd rondom op ijzers gestaan maar ik de rustige periodes gingen de ijzers eraf en kon ik hem steeds zonder gevoelig te lopen op alle verschillende ondergronden rijden die mijn omgeving bied.
Ook de rest van de paarden loop zonder problemen over kinderkopjes, grind asfalt, zand, gras en alle zijn gewoon bekapt naar het paard waarbij geen rekening is gehouden met allerlei theorieën maar wel met het paard, zijn benen, het doel en de hoeven.
Alleen mijn chronisch hoefbevangenmerrie heeft op dit moment een ijzer nodig om in beweging te kunnen blijven, had graag anders gezien maar tis nu even niet anders.

Dus bij deze mijn vraag, doe je jezelf en je paarden niet te kort om te blijven steken binnen een aantal stromingen?
En is het niet van belang dat het paard goed met zijn hoeven kan lopen dan het nastreven van een hoefvorm?
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 17:0111-8-08 17:01 Nr:136305
Volg auteur > Van: marianne laenen Opwaarderen Re:136304
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

marianne laenen
schilde
belgië


2030 berichten
sinds 4-2-2006
Realist schreef op maandag 11 augustus 2008, 16:57:

> Ik schrik een beetje van deze cijfers, van de 50 NB paarden die
> jij hebt ontmoet hadden ze dus allemaal wel een probleem met
> een bepaalde ondergrond?

> Dus bij deze mijn vraag, doe je jezelf en je paarden niet te
> kort om te blijven steken binnen een aantal stromingen?
> En is het niet van belang dat het paard goed met zijn hoeven
> kan lopen dan het nastreven van een hoefvorm?

Denk jij nu dat Eddy en zijn klanten/vrienden een bepaalde hoefvorm nastreven?
Ik denk dat ze meer zoeken naar hoe hun paard het beste loopt....

Marianne
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 17:2411-8-08 17:24 Nr:136308
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:136077
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bekappen hoefbevangenheid Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
>
> En Jolanda ben heel benieuwd hoe is het nu met je paardje??????

Het gaat goed!!!
Hij heeft de eerste dagen wat stram gelopen maar dus lang niet zo slecht als dat hij ooit heeft gelopen. De hoefjes deed mijn vriend elke week (omdat ik momenteel vanwege rugproblemen dit niet mag doen) en gisteren besloot hij om ze 2 keer per week te gaan doen omdat hij de hoefwand dan beter afgerond en absoluut niet dragend kan houden. Happy loopt er goed op. Vandaag was hij ontdeugend en schoot hij onder een lintje de rijbak in. Hier heeft ie een rondje gegaloppeerd en gebokt en toen ging ie weer netjes terug. Dus dat is positief. Wim zei dat ik over 3 maanden eens foto's zou moeten laten maken en dan zouden we kunnen zien dat het hoefbeen weer in de goede stand zou staan. Dit gaan we zeker doen al wachten we daar toch wat langer mee. Ik hoop stiekem dat de dierenarts in de kliniek hier in de buurt er met grote ogen naar kijkt :-D. Die zei dat een gekanteld hoefbeen nooit meer goedkomt, maar is dan ook wel op dusdanige leeftijd dat ik me voor kan stellen dat hij niet meer van alle nieuwe ontwikkelingen op de hoogte is. Verder wel een hele aardige man.

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 17:5511-8-08 17:55 Nr:136313
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:136305
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
marianne laenen schreef op maandag 11 augustus 2008, 17:01:

> Realist schreef op maandag 11 augustus 2008, 16:57:
>
>> Ik schrik een beetje van deze cijfers, van de 50 NB paarden die

> Ik denk dat ze meer zoeken naar hoe hun paard het beste
> loopt....
>
> Marianne

Nou , IK denk dat wel.... , want het is de HN methode zoals hier beschreven waarop hij afgeeft als zouden deze hier beschreven resultaten niet stroken met zijn bevindingen van "al die" paarden , toch ?

Mocht hij en zijn klanten die methode niet hanteren dan slaat zijn hele verhaal nml. nergens op want dan ligt het niet aan de methode zoals hier omschreven zoals hij doet voor-komen maar misschien wel juist aan het niet navolgen daarvan.

Ach... ik heb zo mijn gedachtes bij dit verhaaltje, want het komt me allemaal wat vreemd over (en dan heb ik dat denk ik heel netjes beschreven) en ik weet wie het schrijft...dat scheelt.

Vreemd nml. is nmm. het gegeven dat er hier of op het andere forum (ik dacht nog niet eens zo heel lang geleden) nu juist zo opgeschept is over de probleemloze paarden-voeten ..... door en bij dezelfde persoon.... terwijl we nu toch ineens hele andere dingen te lezen krijgen over die zelfde paarden ?
Het ging dan steeds over de daarvoor noodzakelijke maar uiteraard door hem wel voldoende gegeven beweging enzo.
En nou ziet hij ineens al 2 jaar lang problemen ?

Vreemd nmm. is ook dat hij nog niet eens zo heel lang geleden pas een cursus HN heeft gevolgd (of een gedeelte daarvan) bij Pien en blijkbaar voor die tijd nog niet eens wist waarover het eigenlijk allemaal over en om ging ?
Maar dan wel al 2 jaar kan zien dat het niet goed lopen door deze manier van bekappen komt ?

Vreemd ook , zoals ook al nog niet zo lang geleden te lezen was , dat een door Pien of haar man bekapte paard van hem eerst wel goed liep.... maar nu niet meer....

Maar wat ik vooral vreemd vind is dat " al die " paarden eigenaren hier zelf of desnoods gezamelijk geen verhaal komen halen over hun nog immer kreupel lopende paarden , opdat er door mensen die er iets meer verstand van hebben eens over nagedacht kan worden ?

Tot slot vreemd ook dat er door hem niet eerder aan de bel getrokken is als je dit al 2 jaar lang om je heen " ziet " en weet ?

Maar ach... wie ben ik he ?
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 17:5611-8-08 17:56 Nr:136314
Volg auteur > Van: Caatje Opwaarderen Re:136304
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

Caatje
Homepage
dordogne
Frankrijk


1277 berichten
sinds 25-11-2004
Realist schreef op maandag 11 augustus 2008, 16:57:

.> Alleen mijn chronisch hoefbevangenmerrie heeft op dit moment
> een ijzer nodig om in beweging te kunnen blijven, had graag
> anders gezien maar tis nu even niet anders.

Gebruik een hoefschoen!! Is echt mijlen beter dan een vastgenageld stuk ijzer!!
>
.My best whisper is a thought
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 18:2411-8-08 18:24 Nr:136318
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:136305
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
marianne laenen schreef op maandag 11 augustus 2008, 17:01:

> Realist schreef op maandag 11 augustus 2008, 16:57:
>
>> Ik schrik een beetje van deze cijfers, van de 50 NB paarden die

> Ik denk dat ze meer zoeken naar hoe hun paard het beste
> loopt....
>
> Marianne

:)*
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 18:2511-8-08 18:25 Nr:136320
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:136313
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Nick Altena schreef op maandag 11 augustus 2008, 17:55:

> marianne laenen schreef op maandag 11 augustus 2008, 17:01:
>
>> Realist schreef op maandag 11 augustus 2008, 16:57:

> getrokken is als je dit al 2 jaar lang om je heen " ziet " en
> weet ?
>
> Maar ach... wie ben ik he ?

Amai gij kunt rap behangen !!!!!! Alléé ge hebt het nu gezegd .Het trekt weer op niks mijn bevindingen !Nu braaf zijn en begint ma aan de slaapkamer die kan waarschijnlijk ook e nief papirreke gebruiken
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 18:5911-8-08 18:59 Nr:136325
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:136320
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Is bokt ineens geel geworden????

Ik heb helemaal geen trek in dit soort discussies.

Hierboven werd een heel simpel doeltreffend antwoord gegeven: lukt een ruige ondergrond niet? Dan is een hoefschoen altijd 100x beter dan ijzers.

Dus wat is het probleem dan nog?
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 19:0211-8-08 19:02 Nr:136326
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:136325
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Arabesk schreef op maandag 11 augustus 2008, 18:59:

> Is bokt ineens geel geworden????
>
> Ik heb helemaal geen trek in dit soort discussies.
>
> Hierboven werd een heel simpel doeltreffend antwoord gegeven:
> lukt een ruige ondergrond niet? Dan is een hoefschoen altijd
> 100x beter dan ijzers.
>
> Dus wat is het probleem dan nog?

Dat die hoefschoen ook zijn beperkingen heeft !! en dat die beperkingen lager liggen dan de farikant voorstelt !!! En : voor de goede orde ,ik discussieer niet ik stel vast !!
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 19:1311-8-08 19:13 Nr:136329
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:136326
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 augustus 2008, 19:02:

> Arabesk schreef op maandag 11 augustus 2008, 18:59:
>
>> Is bokt ineens geel geworden????

>
> Dat die hoefschoen ook zijn beperkingen heeft !! en dat die
> beperkingen lager liggen dan de farikant voorstelt !!! En :
> voor de goede orde ,ik discussieer niet ik stel vast !!

Een paard heeft ook zo zijn beperkingen, zoals hier al eerder aangegeven werd.

Ik word een beetje moe als mensen hun paard tóch over z'n natuurlijke grens willen trekken. ( zonder ijzers kan ik écht geen endurance rijden, en laten we het woordje IK maar groot en vet maken, zonder dope kunnen we tegenwoordig ook al geen tour de france meer rijden....)
Volg datum > Datum: maandag 11 augustus 2008, 19:2511-8-08 19:25 Nr:136331
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:136329
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Het natuurlijk bekappen ! Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Arabesk schreef op maandag 11 augustus 2008, 19:13:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 11 augustus 2008, 19:02:
>
>> Arabesk schreef op maandag 11 augustus 2008, 18:59:

> natuurlijke grens willen trekken. ( zonder ijzers kan ik écht
> geen endurance rijden, en laten we het woordje IK maar groot en
> vet maken, zonder dope kunnen we tegenwoordig ook al geen tour
> de france meer rijden....)

IK zou mijn bericht nog eens lezen als ik jou was , je pist tegen de verkeerde poort Arabesk ;-)
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1648 van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact