InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1642½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 10:507-8-08 10:50 Nr:135855
Volg auteur > Van: VanessaPride Opwaarderen Re:135852
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Rode randen en vlekken op hoeven Pride Structuur
VanessaPride
Nederland

Jarig op 27-4

6 berichten
sinds 6-8-2008
Het kan ook bijna niet van stoten zijn daar het in lijnen over zijn hoefwand is verdeeld.
Hoefbevangenheid kan het ook bijna niet zijn. Dat had ik toch moeten merken? Hij is dan wel even kreupel geweest, maar dat zat achter en was duidelijke een bewegingskreupelheid.

Kunnen de randen iets met de ijzers te maken hebben gehad? Hij is ongeveer in november 2007 op ijzers gezet omdat hij de winter op een pad mocht doorbrengen (vergeef me mijn naiviteit).
Hij heeft toen wel gerend over het beton.....

Hij had (het afgelopen jaar) geen ondergeschoven hoeven, geen hoge hielen en qua rantsoen heb ik hem dus alleen van de haver afgehaald (februari).
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:007-8-08 11:00 Nr:135856
Volg auteur > Van: Marleen den Arend Opwaarderen Re:135855
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Rode randen en vlekken op hoeven Pride Structuur

Marleen den Arend
Rotterdam
Nederland


565 berichten
sinds 20-5-2005
VanessaPride schreef op donderdag 7 augustus 2008, 10:50:

> Het kan ook bijna niet van stoten zijn daar het in lijnen over
> zijn hoefwand is verdeeld.
> Hoefbevangenheid kan het ook bijna niet zijn. Dat had ik toch

>
> Hij had (het afgelopen jaar) geen ondergeschoven hoeven, geen
> hoge hielen en qua rantsoen heb ik hem dus alleen van de haver
> afgehaald (februari).

Op de foto's vind ik het LIJKEN (weet het niet zeker, want het is maar een foto) dat hij toch best steil op zijn hoeven staat. WELLICHT zorgt dit voor druk op zijn tenen (hij wordt ahw voorop/bovenop zijn tenen gezet), waardoor er over de hele voorkant lederhuid kneuzingen ZOUDEN KUNNEN ontstaan, wellicht al bij de kroonrand.
In elk geval LIJKEN zijn hoeven gezien de vlekken en ringen niet in balans te zijn en zul je moeten proberen (dmv experimenteren) te achterhalen wat voor hem de ideale hoef is.

Mijn merrie heeft het ook heeeeeel lang gehad, nu lijkt het dat ik de goede hoefvorm voor haar heb gevonden. Zij had continue kneuzingen (vlekken) vanuit de kroonrand thv de kwartieren. Door een voor haar te lage hiel in combinatie met een voor haar te lange toon bleek de druk voor haar steeds terecht te komen op dat punt in de kroonrand. Onbalans dus. Nu is het opgelost.

Ik zou bij jouw paard denken aan juist een te hoge hiel met alle druk op de toon en dus vooraan de wand en kroonrand.
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:047-8-08 11:04 Nr:135857
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135823
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verticale barst achterhoef Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Nils Vellinga schreef op woensdag 6 augustus 2008, 23:09:

> Isapaardje schreef op woensdag 6 augustus 2008, 20:13:

Het boekje Hoeven en hoefbeslag van Pascal Ebell ISBN 90-5877-090-7 vind ik wel een aanrader voor de zelfbekapper.
Heel veel duidelijke informatie en fotomateriaal.
Hij heeft het over hoeven zonder ijzers en belangrijk !huisvesting.
Vindt ook dat je bepalde dingen kan oplossen door vaker te bekappen i.p.v. na 8 weken in plaats van er een ijzer onder te slaan.
Wat dan wel opvalt is dat wanneer iemand hem vraagt oude hoefrasp te kunnen overnemen om tussendoor wat bij te vijlen, hij dat geen goed idee vind omdat 'LEEK' niet weet wat hij doet en er teveel af kan halen waardoor je problemen krijgt.
Voor hem is dat natuurlijk belangrijk,hij zou het voor kunnen doen wat wel mag maar dan heb je natuurlijk mensen die hem op den duur niet meer nodig(denken ) hebben.
Kan ik mij best voorstellen natuurlijk.
Maar voor de rest ,goede tips en veel en stimulans voor verbetering van huisvesting en paarden en alles wat er dan mee te maken heeft dat paarden en hoeven gezonder af zijn en natuurlijk ook de hoeven.
Mooi boek in modern jasje.

Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:197-8-08 11:19 Nr:135859
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135824
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gezocht vervolg cursus bekappen Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Fred schreef op woensdag 6 augustus 2008, 23:18:

> Arno8 schreef op woensdag 6 augustus 2008, 22:30:
>> "core-business"? Het belangrijkste gedeelte laat je er al uit?
>> Met een ideale huisvesting zou bekappen niet eens nodig zijn,

>
> --
> www.cabcalor.be - Hippopodist
> Hoefkliniek

Hier ben ik het niet mee eens Fred,dit is bangmakerij.

Ik vraag mij af of bekappers hier wel eens bij elkaar gaan kijken om wat van elkaar te leren omdat er bij foto's tegenwoordig wordt gezegd dat die niet duidelijk genoeg zijn?.
Iedereen is bang veroordeeld te worden.

Nou,ik niet! A.I.D. is hier geweest omdat MEN dacht dat mijn paardjes verwaarloosd waren en geen dekens hadden en nat waren van de regen(schuilstallen aanwezig 4x).
Ze stonden ervan te kijken wat ik zelf voor elkaar kreeg en ik heb ze de foto's laten zien van hoe de hoeven eerst waren.
Ze waren bekend met natuurlijk bekappen en zagen bij mij het resultaat.

Ik zie mijn paardjes iedere dag,weet presies hoe ze lopen terwijl de smid die eens in de zoveel weken langs zou komen en dat weet ik veel hoeveel klanten heeft nooit zoveel inzicht in het individu kan hebben als goede eigenaar/zelfbekapper en dat kan ik mijzelf wel noemen ondertussen met 9 jaar ervaring.

(Franse stand Veulentje/bokhoef/losse wand/ hoge overhoef/hoefbevangen/scheuren 2 cm,waarvan meerdere in kroonrand /vreselijk scheef gegroeide eendebekhoeven van totaal verwaarloosde pony's,zie fotoalbum).
De oorzaken van ellende van deze dieren lag niet aan mijn huisvesting of mijn schuld want ze kwamen met deze problemen bij mij.

Ik woon in de buurt van Zoetermeer en zou het eigenlijk wel leuk vinden als,ben naam even kwijt bij mij zou komen kijken.
Gegroet
Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:407-8-08 11:40 Nr:135860
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135835
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gezocht vervolg cursus bekappen Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Fred schreef op donderdag 7 augustus 2008, 1:26:

> Piet schreef op donderdag 7 augustus 2008, 0:50:
>> En ook het andere feit wat ik schreef klopt dus: nooit je
>> nek uitsteken, zeker niet vertellen wat jouw oplossing is

> Fred.
> --
> www.cabcalor.be - Hippopodist
> Hoefkliniek

Als mijn paard deze scheur zou hebben waarvan we nog niet weten hoe diep deze is?.
Dat zou ik eerst willen weten.
Als het niet gevaarlijk diep is zou ik het als hieronder behandelen!!

Mijn pony die in fotoalbum staat onder reddertje 2007, had hele lange hoeven en scheuren van wel 2 cm.die tot de witte lijn gingen,kon je zien aan onderkant hoef.
Ze stonden gewoon open
Ze konden als het ware helemaal openscheuren als het paard op de teen zou steunen.

Ik heb telkens de scheuren opengelegd aan onderkant zodat de druk daar weg was,de randen van onderzijkant ronde ik goed af zodat het paard kon staan zonder de scheuren te belasten.

Lopen deedt hij niet veel want dat was te pijnlijk op zachte bodum dus bleef hij op stal met rubberbodem en bodempje zand.
Boven de scheuren maakte ik tegengleufjes om verder scheuren tegen te gaan.

Het gedeelte waar de scheuren op de hoef zaten waar de zool achter zat dus zeg maar de voet zoals hij is op de hoogte van boven zol vijlde ik in sort sleufvorm,niet diep maar wel zo dat er geen vuil in kon blijven zitten en de wand te stimuleren niew hoorn aan te maken.

Deze pony heeft nu prachtige sterke hoeven en mijn dierenarts heeft mij altijd gesteund met mijn ideen,in overleg.
Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:467-8-08 11:46 Nr:135861
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:135860
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gezocht vervolg cursus bekappen Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
stumperd schreef op donderdag 7 augustus 2008, 11:40:

> Fred schreef op donderdag 7 augustus 2008, 1:26:
>
>> Piet schreef op donderdag 7 augustus 2008, 0:50:

>
> Deze pony heeft nu prachtige sterke hoeven en mijn dierenarts
> heeft mij altijd gesteund met mijn ideen,in overleg.
> Conny

Weet minstens drie paarden staan die zo'n scheur hebben en prima lopen ??? Ontelbare dwarssneetjes later en ook verschillende lijmpjes en middeltjes heeft eigenaars beslsist om het is aan te kijken ! Paard loopt nu twee jaar zo ,mankt niet ,loopt niet gevoelig en nu begint de scheur van aan de kroonrand dicht te groeien !
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 11:537-8-08 11:53 Nr:135862
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135841
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verticale barst achterhoef Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Huertecilla schreef op donderdag 7 augustus 2008, 9:13:

> Christel Provaas schreef op woensdag 6 augustus 2008, 23:58:
>
>> Wat ik wel gek vind, is dat Belgische smeden blijkbaar

> paard kan dat van levensbelang zijn.
>
> hc
> www.huertecilla.net

Moeilijk ja, er kan altijd iets ernstigs gebeuren,tetanis of je weet niet wat waardoor dit fout is gegaan.
Misschien mankeerde het paard meer maar niet te zien.
Misschien was het geen stootgaatje maar iets van binnenuit.
Misschien oudere wond?.
Als paard los liep hebben ze misschien niets gemerkt.
Dit is vreselijk en dat kun je niet voorzijn en zijn gelukkig uitzonderingen,ook een ijzer had dat niet verhinderd.
Je kunt ook ontschoening hebben bij ernstige hoefbevangenheid,pony vroeger bij ons op manege.
Kinderen hadden vakantie,keken er niet naar om en na weken aleen in groot land kon het beestje al niet meer staan en dierenarts moest het laten inslapen doordat de hoefwand bij kroonrand losliet.
Er was geen redden aan ,ook niet door ijzers of wat dan ook.
Voorkomen is beter dan genezen.

Conny

Groet Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 12:067-8-08 12:06 Nr:135863
Volg auteur > Van: Ilse Bartholomeeusen Opwaarderen Re:135123
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: iemand ervaring met "Goo" van Pete Ramey ivm rotstraal ? Structuur

Ilse Bartholomeeusen
Homepage
Benalmádena Costa (Málaga)
Spanje

Jarig op 28-6

842 berichten
sinds 1-11-2005
Mariss schreef op donderdag 31 juli 2008, 17:01:

> Hoi,
>
> Heeft iemand al de Goo geprobeerd voor paarden met rotstraal in

>
> Groetjes,
>
> Mariss

Cleantrax, goed middel bij schimmelaandoening in de straal. Kijk even op www.cabcalor.be
Gr. Ilse
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 12:217-8-08 12:21 Nr:135866
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135847
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verticale barst achterhoef Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Christel Provaas schreef op donderdag 7 augustus 2008, 9:39:

> marianne laenen schreef op donderdag 7 augustus 2008, 9:29:
>
>> Christel Provaas schreef op woensdag 6 augustus 2008, 23:58:

> een ijzer onder moet, hier in mijn omgeving niet opgaat. Ik
> snap ook niet dat een smid zoiets onnozels zou doen, maar dat
> terzijde. Anyway, dat het tunnelvisionaire ijzerfanatici zijn
> heb ik nog nooit, nooit ervaren.

De traditionele smid snijd de straal en bekapt het harde gedeelte uit de zool met kapmes.
knipt draagwand gelijk aan zool en vijlt dan rondom,ook vijlt hij de hoefwand glad aan buitenkant.
Dat is wat ik altijd gezien heb.

Ja misschien dat anderen niet in zool/straal snijden en eigenlijk natuurlijk bekappen.

Een paard met ijzer heeft in verhouding langere benen,na weken groeit de hoef,benen worden in verhouding nog langer.
Paard moet benen meer optillen om ze goed neer te kunnen zetten zonder zich te bezeren.

Paard met alleen voorijzers heeft dit probleem alleen aan voorkant en zakt als het ware in achterhand en verheft de voorhand(iedeaal voor de dressuur!!!helaasHoefcatrol??).

Paarden worden speciaal 'langbenig gemaakt'voor mooie bovenlijn.
Moet je eens opletten in paardenbladen hoe de paarden gefotograveerd worden,helemaal scheef want moet lijken of ze niet achter de loodlijn lopen.
leg je hand onder de voeten en zie hoe het paard eigenlijk loopt.
In groene reeks hoevenboekje gaat de smid er altijd vanuit dat er ijzer ondergaat,wordt niet eens besproken dat het om alleen bekappen gaat.

Modernere smeden zoals ik beschrijf in het andere boekje uit 2001 denken er al wat beter over na!!

Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 12:277-8-08 12:27 Nr:135867
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135859
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gezocht vervolg cursus bekappen Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
stumperd schreef op donderdag 7 augustus 2008, 11:19:

> Fred schreef op woensdag 6 augustus 2008, 23:18:
>
>> Arno8 schreef op woensdag 6 augustus 2008, 22:30:

> Ik woon in de buurt van Zoetermeer en zou het eigenlijk wel
> leuk vinden als,ben naam even kwijt bij mij zou komen kijken.
> Gegroet
> Conny

Moet mijzelf even corigeren,staat twee centimeter in kroonrand maar moet zijn in de toonwand!!!!sorrie hiervoor!!!
Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 12:337-8-08 12:33 Nr:135869
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:135866
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verticale barst achterhoef Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
stumperd schreef op donderdag 7 augustus 2008, 12:21:

> Christel Provaas schreef op donderdag 7 augustus 2008, 9:39:
>
>> marianne laenen schreef op donderdag 7 augustus 2008, 9:29:

> Modernere smeden zoals ik beschrijf in het andere boekje uit
> 2001 denken er al wat beter over na!!
>
> Conny

Vergeet nog te vertellen dat de achterhoeven van beslagen paarden voor en juist niet achter vaak hele mooie hoeven zijn,zonder problemen.
Veel betere doorbloeding ,voel het verschil maar eens in warmte.
Die achterhoeven zijn supergezond.
Vaak hebben die paarden rotstraal voor maar achter niet.
Conny
Volg datum > Datum: donderdag 7 augustus 2008, 12:557-8-08 12:55 Nr:135873
Volg auteur > Van: linda lou Opwaarderen Re:135618
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Westernruiters hier? Hoe zit dat met slidingstops? Structuur

linda lou
nieuw buinen
Nederland

Jarig op 17-10

364 berichten
sinds 13-11-2006
Peter Donck schreef op dinsdag 5 augustus 2008, 14:43:

> linda lou schreef op dinsdag 5 augustus 2008, 10:45:
>
>> Arabesk schreef op zaterdag 2 augustus 2008, 17:47:

>
> van harte proficiat lindlou
> al kan een halve slag en een gekoncentreerde stop verzameld
> uitgevoerd géén kwaad

idd ik oefen de stop nog steeds met haar maar dan zonder het glijden,ook een goed uitgevoerde rollback oefen ik nog steeds met haar.dit soort dingen zijn erg handig als je trail rijd,ook achterwaarts gaan en een hek open en dicht doen zijn dingen die goed van pas komen tijdens een buitenrit,je weet nooit wat je tegenkomt onderweg.het lijkt ook wel of mijn quarter er ook lol aan heeft om slidings te maken,ze doet dit vaak in de wei ze komt met een rotgang aan galopperen en gaat dan vlak voor het hek op haar kont zitten,zo van kijk eens wat ik kan!In het begin dacht ik nog weleens als dat maar goed komt,die knalt met een rotgang op dat hek!maar het gaat altijd goed en en ze glijd toch wel een aantal meters ook zonder ijzer!
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1642½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact