InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1601½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 30 juni 2008, 22:1730-6-08 22:17 Nr:132351
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:132332
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Perspectief Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Huertecilla schreef op maandag 30 juni 2008, 20:48:

> Piet schreef op maandag 30 juni 2008, 13:54:
>
>> NatuurlijkBekappen op een hoop blijft gooien met niet

> zus/beetje zo. Er is een wel/niet verschil tussen wel/geen
> onderhoud nodig. Niet Bekappen is scherp onderscheidend van
> alle hoefonderhoud: alle actieve hoefonderhoud een compensering
> van wat dan ook.

Jammer dat je het toch weer niet kunt laten om mensen te beoordelen, in een hokje te stampen. Het was bijna een post van een normaal iemand.

Ik weet nog prima dat het hele niet bekappen, geen onderhoud, idee is ontstaan naar aanleiding van het onderzoek wat Egon deed met de Koniks in hun natuurgebied. Het zou niet nodig zijn die dieren te bekappen omdat hun hoeven vanzelf wel afbraken als ze te lang werden.
Ik heb toen meermalen geschreven dat dit voor bereden paarden geen optie was omdat deze niet alleen in natuurgebied lopen en dat ik vele voorbeelden in mijn vriezer had die lieten zien dat geen onderhoud nou niet bepaald weldadig voor paardenvoetjes is.
Ik denk dat ik misschien wel vanaf dag 1 gezegd heb dat Natuurlijk Bekappen een concept is en dat hoe minder je hoeft te bekappen hoe beter het is.
Het beste Natuurlijk Bekappen, zie bv. de paarden van Eddy is en wat andere mensen die ik persoonlijk ken en al 7 jaar niet aan de voeten van hun paarden zijn geweest is natuurlijke slijtage. En dat beste Peter is nou precies wat Natuurlijk bekappen inhoudt, het nabootsen van de slijtage die een paard zou hebben als hij over harde en onregelmatige ondergrond zou lopen.....als er onvoldoende natuurlijke slijtage is.
En dat is waar Natuurlijk Bekappen zich onderscheid van Traditioneel bekappen en dus automatisch niet onder de overkoepelende noemer niet bekappen of niet beslaan kan worden geschoven.
Enne, logisch dat ik gelijk heb met mijn onderschrift, zo is het gewoon.

Piet

hoof issues are man made; not genetic
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 9:591-7-08 09:59 Nr:132364
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: vakdiploma's weer verplicht stellen voor hoefsmeden Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Er moet iets gebeuren om de kwaliteit van het beroep van hoefsmid te garanderen. Bijna 98 procent van de hoefsmeden is het daarover eens, bleek uit een onderzoek naar de arbeidsmarkt in opdracht van diverse scholen. Om de kwaliteit van het beroep te garanderen willen de smeden vakdiploma's verplicht stellen.

bron: Noordhollands Dagblad 1 juli 2008
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 10:031-7-08 10:03 Nr:132365
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:132351
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Perspectief Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Piet schreef op maandag 30 juni 2008, 22:17:

> Ik weet nog prima dat het hele niet bekappen, geen
> onderhoud, idee is ontstaan naar aanleiding van het
> onderzoek wat Egon deed met de Koniks in hun
> natuurgebied.

Heerlijk dat :-)

Maakt verder niet uit want afgezien van semantiek en egos zijn we het feítelijk eens; het is allemaal een vorm van compenseren; een afgeleide van het paardmanagement.
Alleen wil jij er een etiket Natuurlijk Bekappen op plakken en vind ik er niets natuurlijks aan en het allemaal dezelfde pot nat.

Als je het wat minder dogmatisch ´exclusief´ benadert, wat minder de kennis van de bredere kijk op hoefonderhoud zou afwijst, is de dialoog met andere hoefonderhouders minder polemisch.
Zonder die kunstmatige polemiek hebben de verschillende potten met hetzelfde nat meer inhoud.
Zo kunnen bijvoorbeeld twee ´natuurlijk´ hoefgoeroes Jackson en Ramey niet eens door dezelfde deur. Onbegrijpelijk hilarisch als je de kern van het boek van Jackson meekrijgt; dat is nl. dat het één pot nat is :-)

De spaanse hoefonderhouder waar het topic mee begon heeft geen andere ´visie´ op hoefonderhoud dan ik, doch hij heeft ook de kennis en ervaring om triest suboptmaal gehouden paarden te onderhouden. Het is volkomen terecht dat híj gecertificeerd is en ik niet.

Inmiddels hebben die van mij lekker staan drinken uit de bakken en dus hun hoeven ´geweekt´ in de modderige poel die ik er vanmorgen vroeg uit de rivier omheen heb gemaakt. Perfecte combinatie met het nu betonharde keienland.
Tijd om te gaan rijden :-)

hc
www.huertecilla.net
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 11:121-7-08 11:12 Nr:132373
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:132364
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vakdiploma's weer verplicht stellen voor hoefsmeden Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Arabesk schreef op dinsdag 1 juli 2008, 9:59:

> Er moet iets gebeuren om de kwaliteit van het beroep van
> hoefsmid te garanderen. Bijna 98 procent van de hoefsmeden is
> het daarover eens, bleek uit een onderzoek naar de arbeidsmarkt
> in opdracht van diverse scholen. Om de kwaliteit van het beroep
> te garanderen willen de smeden vakdiploma's verplicht stellen.
>
> bron: Noordhollands Dagblad 1 juli 2008

Inmiddels ook het persbericht zelf boven water:

http://www.groenewelle.nl/index.asp?strPageType=nieuwsitem&intNieuwsItemID=781
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 16:271-7-08 16:27 Nr:132397
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:132118
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De hoeven van Buck in beeld Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Christel Provaas schreef op zaterdag 28 juni 2008, 23:36:

> van lennep schreef op donderdag 26 juni 2008, 10:01:
>>
>> Het is moeilijk kiezen als hij nu gewoon goed loopt.

> die ik heb toegevoegd?
>
> http://www.hoefnatuurlijk.nl/index_js.htm?http://www.hoefnatuurl
> ijk.nl/cgi-bin/fotoserieshow.cgi?id=639

Gisteren heb ik Bucks voorhoeven teruggeraspt tot in de witte lijn, dwz een fiksere afronding gemaakt. De witte lijn werd zichtbaar en toen zag ik dat de witte lijn van linksvoor wat rode vezeltjes had en rechtsvoor helemaal rood verkleurd was. Niet verbreed, dat niet. Maar de witte lijn hoort wit te zijn, niet rood.
Ik vraag mij af waardoor het komt gezien het ultraschrale dieet en de dagelijks verplichte beweging die hij krijgt.
Kan het dan een mechanische oorzaak hebben?
Rv is er 'erger' aan toe dan lv. Rv is het been dat hij altijd al zwaarder belast, net als ik mijn rechterarm. (Vandaar dat hij indertijd kreupel rv raakte, immers linksgebogen paard). Er wordt dus harder mee gestampt, meer op geleund, grager op gehangen. Met de wetenschap dat rv zijn dominante been is, zou dat kunnen wijzen op frustratie van de witte lijn JUIST door een mechanische oorzaak?
Of zou, wanneer de oorzaak iets stofwisselingsachtigs is, rv evengoed meer aangedaan kunnen zijn dan lv?
Weet iemand daar iets over te zeggen?

Voor alle duidelijkheid, hij loopt nog steeds goed. Er is geen probleem, ik wil het alleen weten en snappen.
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 17:591-7-08 17:59 Nr:132405
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:132364
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vakdiploma's weer verplicht stellen voor hoefsmeden Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Arabesk schreef op dinsdag 1 juli 2008, 9:59:
>Om de kwaliteit van het beroep
> te garanderen willen de smeden vakdiploma's verplicht stellen.
>
> bron: Noordhollands Dagblad 1 juli 2008

Ík lees wat anders in die bron; nl. dat onderwijsinstellingen graag een certificerende rol willen en een marktonderzoek bij hoefonderhouders gedaan hebben.

Exact het punt wat ik zo bijzonder waardeer aan de hoeftoko van F&I; die wijzen een certificerende rol af op principiële gronden ook al uiten NatuurlijkBroodbekappers daarover nog zo luidkeels hun behoefte aan.

hc
www.huertecilla.net
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 23:161-7-08 23:16 Nr:132411
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:132397
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De hoeven van Buck in beeld Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Christel Provaas schreef op dinsdag 1 juli 2008, 16:27:

> Christel Provaas schreef op zaterdag 28 juni 2008, 23:36:
>
>> van lennep schreef op donderdag 26 juni 2008, 10:01:

> Gisteren heb ik Bucks voorhoeven teruggeraspt tot in de witte
> lijn, dwz een fiksere afronding gemaakt. De witte lijn werd
> zichtbaar en toen zag ik dat de witte lijn van linksvoor wat
> rode vezeltjes had en rechtsvoor helemaal rood verkleurd was.

Cristel, dit begrijp ik niet goed, wat je schrijft?
IK lees, dat je tot aan/in
de wittelijn (laminea ?) de hoefwand hebt afgerond?
Dan heb je dus éérst de hoefwand zó ver ingekort dat je gelijk bent met de zool?
De kleur van de wand- of laminea, die wij te zien krijgen aan de zool-zijde, is altijd iets uit het - verleden -! (verondersteld dat het bij de kroonrand is begonnen (of miss. halverwege)

> Niet verbreed, dat niet. Maar de witte lijn hoort wit te zijn,
> niet rood.

De shire hier is een aardig voorbeeld. Die loopt op wand en zool!
De mustangrol zet ik tot het ongepigmenteerde deel van de hoefwand -dus halverwege de dikte van de hoefwand.
En dat ongepigmenteerde deel heeft op plaatsen ook een rode kleur!
kan dat bij buck ook het geval zijn?
Of ben je zeker dat het de laminea is?


> Weet iemand daar iets over te zeggen?
>
> Voor alle duidelijkheid, hij loopt nog steeds goed. Er is geen
> probleem, ik wil het alleen weten en snappen.

En ja, Woody loopt rad over het harde.
Toen zij hier kwam, liep/stond zij op een rand hoefwand en had een breede wittelijn. Ik heb haar in 6 maanden -naar de zool gezet- en nu heeft ze een mooie gesloten wittelijn en geen flares meer!

wat ik nu denk te weten en snappen kan morgen wel weer eens anders zijn :-S

Nils en Olly
Volg datum > Datum: dinsdag 1 juli 2008, 23:181-7-08 23:18 Nr:132412
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:132405
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vakdiploma's weer verplicht stellen voor hoefsmeden Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Huertecilla schreef op dinsdag 1 juli 2008, 17:59:

> Arabesk schreef op dinsdag 1 juli 2008, 9:59:
>>Om de kwaliteit van het beroep
>> te garanderen willen de smeden vakdiploma's verplicht stellen.

> luidkeels hun behoefte aan.
>
> hc
> www.huertecilla.net

Je hebt gelijk

(noteer dit maar even :-D )
Volg datum > Datum: woensdag 2 juli 2008, 0:172-7-08 00:17 Nr:132415
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:132405
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vakdiploma's weer verplicht stellen voor hoefsmeden Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Huertecilla schreef op dinsdag 1 juli 2008, 17:59:

> Arabesk schreef op dinsdag 1 juli 2008, 9:59:
>>Om de kwaliteit van het beroep
>> te garanderen willen de smeden vakdiploma's verplicht stellen.
>>
>> bron: Noordhollands Dagblad 1 juli 2008
>
> Ík lees wat anders in die bron; nl. dat onderwijsinstellingen
> graag een certificerende rol willen en een marktonderzoek bij
> hoefonderhouders gedaan hebben.

Dan lees je niet wat er staat !
-Middels een kwalitatief onderzoek onder 60 hoefsmeden in heel Nederland-
IK lees slechts 60 hoefsmeden

> Exact het punt wat ik zo bijzonder waardeer aan de hoeftoko van
> F&I; die wijzen een certificerende rol af op principiële
> gronden ook al uiten NatuurlijkBroodbekappers daarover nog zo
> luidkeels hun behoefte aan.
>
> hc

En als ik mijn eigen paarden niet kan (of wil ;-) omdat het er te veel zijn ) bekappen, zou het toch goed/mooi zijn als ik kan terug vallen op een lijst van gekwatificeerde hoef-onderhouders.
In MIJN ogen kan alleen iemand die véél paarden onderhanden- en een gedegen opleiding heeft gehad (die zou bijna Paarden-arts kunnen zijn) een certificering waardig zijn.
Zoals jou Juan de hoef-timmerman?
Ik heb geen idee of er in onze "smid" opleidingen ook aandacht besteed word aan onderzoeken/methoden zoals die van Jackson- Ramey of Strasser :-( , maar zoja dan is er toch meer zekerheid over kennis bij een gecertificeerde hoef-onderhouder.

Nils en Olly
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 1601½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact